Skandynawska kuchnia w połysku

Nasz ostatni projekt kuchni został wykonany w Koszalinie dla młodych rodziców. 
Początkowo kuchnia miała być w zupełnie innym pomieszczeniu i w całkowicie innym stylu, projekt został przygotowany i zaprezentowany klientom.

Wyglądał tak:

 
 
 Projekt bardzo się podobał, problemy pojawiły się w spółdzielni mieszkaniowej która nie pozwoliła na przeniesienie kuchni w inne pomieszczenie...
Przygotowaliśmy drugi projekt który prezentował się tak:

 


Zaprojektowana została zabudowa z płyt karton gips która maskuje przewody wentylacyjne oraz instalację oświetleniową przy czym stanowi rodzaj wypełnienia przestrzeni nad szafkami. Dolna zabudowa maskuje wodomierze i zawory, dzięki temu zyskujemy w pełni wykorzystywaną przestrzeń na szafki.
W szafkach narożnych zastosowano system "nerka" który gwarantuje utrzymanie porządku w kuchni. Dzięki temu nie musimy nurkować do szafki by coś znaleźć, po prostu wysuwamy półkę która jest ruchoma względem osi mocowania. 
Na powyższym zdjęciu widać zamontowane oświetlenie pod szafkowe, jest to listwa aluminiowa z umieszczoną wewnątrz taśmą led, barwa światła ciepła, całość jest zamknięta kloszem z tworzywa sztucznego. Górne oświetlenie zamontowaliśmy w zabudowie karton gips i przewody przeciągnęliśmy do okapu, tam został umieszczony zasilacz 12v. Włączniki tego oświetlenia zamontowaliśmy w okapie po dwóch jego stronach. Gdyby zasilacz przestał działać mamy możliwość szybkiej wymiany. Obok piekarnika praktyczna szafka cargo z systemem szuflad Blum metabox z zamontowanym cichym dociągiem. System metabox jest odpowiedni do szafek cargo z uwagi na to że zajmuje mało miejsca i jest niezawodny. W takiej szafce klienci najczęściej trzymają przyprawy, oleje, sosy wszystko to co dodaje się bezpośrednio do przyrządzanych potraw. 


W szafce zlewozmywakowej zastosowano szufladę z segregatorem odpadów. Coraz częściej klienci wybierają szufladę z elektrycznym wspomaganiem otwierania, wystarczy delikatnie nacisnąć front by sam się wysuną. 

Jako blat zastosowano naturalne bukowe drewno które zostało kilkukrotnie zalakierowane i wyszlifowane. Jest bardzo przyjemne w dotyku i odporny na czynniki zewnętrzne. Z resztki blatu wykonaliśmy deskę do krojenia, która została pokryta naturalnym olejem. 

 
 
W szafce nad lodówką zastosowano system otwierania górnego Blum Avantos HK-S. 
 
 
 
 

Pomieszczenie przed remontem wyglądało tak: