Kuchnia z nowoczesnym oświetleniem

Przy tej realizacji nie myśleliśmy że efekt końcowy będzie aż tak zadowalający !!

 

Dzięki Nowym lokatorom mieszkanie w Koszalińskim bloku z lat 80-tych dostało nowego tchnienia. My postaraliśmy się  w tym uczestniczyć i pomóc z meblami na wymiar.

 

Zaczęło się od pierwszego projektu kuchni który wyglądał tak...


Klienci zaproponowali zmiany...


Niestety pomieszczenie nie jest za dużych rozmiarów by móc umieścić piekarnik na podwyższeniu, ale warto było zobaczyć jak by to wyglądało.

 

Powrót do pierwszego układu był oczywisty... 


O wiele wygodniejsza praca przy płycie gazowej jak i przy zlewie.

Przy lodówce znalazł by się słupek cargo z wewnętrznymi szufladami. Nad nim dwie głębokie szafki które w środku miały by dużo przestrzeni, dodatkowo lewa szafka zasłani gazomierz. 


Piekarnik zostałby umieszczony w środkowej części kuchni, front w szafce z okapem zaprojektowaliśmy pełny który podzieli kuchnię na pół. 


Dolna narożna szafka przy słupku schowa wszystkie podłączenia i wodomierze. Druga narożna zostanie wyposażona w system „nerka". Szafka zlewozmywakowa mogła być wykonana z frontem uchylanym lub wysuwanym.

Znalazło się miejsce na szeroką zmywarkę oraz szuflady.


W trakcie trwania remontu dokonaliśmy szczegółowych pomiarów pomieszczenia ustalając coraz więcej szczegółów przyszłej kuchni. Na kolejnym spotkaniu w pracowni zostały ustalone wszystkie szczegóły płyt, frontów, systemów szuflad/podnośników i innych drobnych szczegółów.

Następnie przystąpiliśmy do pracy... po czym przyszedł umówiony termin montażu i teraz kuchnia prezentuję się tak :] Fronty kuchenne zostały wykonane z mdf-u lakierowanego na biały wysoki połysk. We wszystkich dolnych szafkach drzwiczki posiadają wyfrezowany uchwyt krawędziowy. 

Górne szafki posiadają system podnośników Blum Aventos Tip-On oraz Aventos Blumotion. Szafka z okapem wyposażona w system otwierania „na dotyk”. Pod szafkami zamontowaliśmy oświetlenie led - owe które zapalamy machając ręką pod szafką (widoczne na filmie). Blat kuchenny firmy Pfleiderer kolekcja dąb Sonoma. Czarny zlew firmy Franke, ładnie komponuję się z czarną płytą gazową oraz piekarnikiem. Szafka zlewozmywakowa została wyposażona w system wspomagania otwierania firmy Blum Servo-Drive Uno. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy możliwość otworzenia szafki za pomocą np. kolana, przydaję to się gdy mamy zajęte ręce a chcemy wyrzucić resztki do kosza na śmieci.


Szafka narożna wyposażona w system "nerka" włoskiej firmy SIGE, tworzy nam miejsce na wszystkie garnki, patelnie itp.

Piekarnik posiada miejsce na dole otwierane za pomocą dotyku gdzie trzyma się wszystkie blachy z piekarnika. Z lewej strony piekarnika wysuwana szafka cargo.


Przy lodówce słupek cargo z wewnętrznymi szufladami marki Blum Metabox. Słupek stworzył swojego rodzaju spiżarkę w której możemy przechowywać wszystkie produkty i przyprawy. Dzięki wewnętrznemu oświetleniu, które zapala sie w momencie otworzenia szafki, nie mamy problemu ze znalezieniem czego kolwiek.

 

Ta realizacja była czystą, przyjemną pracą, a  klienci dostali od firmy upominek w postaci masywnej dębowej deski do krojenia. 
Zapraszamy również do obejrzenia krótkiego filmu...