Kuchnia z dużą spiżarnią

W kuchniach zamkniętych trzeba maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń pamiętając o miejscu na stół i spiżarnię...


Jak przy każdej realizacji kuchni zaczęliśmy od ustaleń z klientami, powstał pierwszy projekt który wyglądał tak: Kolejne spotkanie było w naszej pracowni, pokazaliśmy wszystkie próbki materiałów, producentów systemów szuflad, rozwiązań itp.
Musieliśmy dostosować kuchnię do istniejących przyłączy wodnych, elektrycznych i wentylacyjnych. Powstało miejsce na mikrofalę i małą winiarkę.
Kiedy wszystko było ustalone przyszedł czas na poprawienie projektu:


 Dostosowaliśmy projekt do założonych wymagań finansowych i przystąpiliśmy do wykonywania całej kuchni. Po lewej widać słupek z piekarnikiem, mikrofalą oraz dwiema szufladami i drzwiczkami. Obok powstała mała przestrzeń w której wykonaliśmy wąską "szufladę" która miała pomieścić wszystkie ściereczki, miotłę lub inne drobne rzeczy...Front jest otwierany na system TIP ON marki Blum, by otworzyć trzeba nacisną front. Po otworzeniu widzimy mały uchwyt. Klienci chcieli miejsce na ściereczki i fartuchy ale można w takiej przestrzeni zrobić kilka pólek i umieścić przyprawy w słoiczkach. 
Patrząc dalej jest szafka z drzwiczkami na zawiasach z cichym domykaniem, szerokie trzy szuflady i szafka narożna z półką.


Pod płyta indukcyjną kolejne trzy szuflady, szafka z zawiasami i wysuwany kosz na śmieci w szafce zlewozmywakowej.
Za zmywarką było gniazdo elektryczne przez które zmywarka nie chowała się całkowicie pod blat, przenieśliśmy kontakt do szafki i problem został rozwiązany. 

Lodówka została ustawiona tak by wejście do kuchni nie było zbyt wąskie, minimum to 90 cm. Nad lodówką głęboka szafka, zaraz obok dwa duże słupki które stworzyły dużą spiżarnię, ich głębokość to aż 57cm !! Szafki wiszące zostały dopasowane wysokością do pomieszczenie, wybierając meble na wymiar warto jest dostosować je tak byśmy nie musieli co święta wycierać kurzu. By kuchnia była ładnie oświetlona zamontowaliśmy płytę pod sufitem, świetliki led-owe zostały podłączone do włącznika przy wejściu do kuchni. Miejsce robocze na blacie doświetlone jest taśmą led-wą która schowana jest w profilu aluminiowym z mlecznym kloszem który ładnie rozprasza światło.


Cały ciąg górnych szafek został zamknięty wąską szafką narożną z zaokrąglonymi półkami, obok jest miejsce na wina i dwie szafki z frontami uchylanymi do góry. W szafce z okapem zostały umieszczone zasilacze do oświetlenia oraz przewód wentylacyjny, całość została estetycznie zabudowana. Wisząca szafka narożna posiada zawiasy które mają kąt otwarcia równy 155 stopni (standardowe zawiasy od 90 - do 110 stopni) przez co mamy lepszy dostęp do szafki, obok szafka z zawiasami. Poniżej film pokazujący całą kuchnię i zastosowane w niej systemy i rozwiązania.